Selleks, et talverõõme nautida on oluline, et jalatsid oleksid ilmastikukindlad ja soojad.  Kuidas valida sobivaid talvesaapaid? Jagame sinuga nõuandeid, mida jälgida saabaste valimisel ja anname sulle ülevaate erinevatest mudelitest, et saaksid teha parima valiku oma lapse jaoks.

Be Lenka Snowfox Kids 2.0 talvesaapad - Black

Mida jälgida talvesaabaste valikul?

Barefoot jalatsite eeliseks on avar varbaruum, mis järgib jala loomulikku kuju. Kui varvastel on ruumi vabalt liigutada, tagab see ka parema vereringe ja jalgadel on soe. Pehme ja painduv tald aitab erineval maastikul (ja ka libedaga) hoida tasakaalu. Paljajalujalatsitel puuduvad kannakõrgendused (st konts) ja võlvitoestused, et hoida loomulikku kõnnakut ja rühti. Loe lähemalt siit: Mis on paljajalujalatsid? 

Enne kui hakkad talvesaapaid valima, siis siin on mõned nõuanded, millele võiksid tähelepanu pöörata:

  • VOODER

Laste talvejalatsite puhul on voodrimaterjal väga oluline. Eelistada tasub naturaalse lambavillaga või vähemalt osaliselt villast koosnevat(st villasegust) voodrit. Villal on ainulaadsed temperatuuri reguleerivad omadused, mis hoiavad  jalad soojas ka krõbedamate külmakraadidega.

  • TALD

Jälgi, et välistald oleks hea painduvusega ja piisava mustriga. Naturaalsest kummist tald on veekindel, vastupidav, väga hea painduvuse ja libisemiskindlusega.

  • VEEKINDLUS/HINGAVUS

Talvesaapad on üldiselt valmistatud kas vetthülgavatest materjalidest nagu näiteks nahk (sile nahk, veluur, nubuk jne) või on töödeldud vetthülgavaks ( nt tekstiil).  Kõrgema veekindluse tagamiseks on pealismaterjali ja voodri vahele tihti lisatud ka membraan. Membraani ülesanne on vett tõrjuda ja samas tagada saabaste hingavus, et niiskus ei koguneks jalatsisse, kuid sellel on omad piirid. 100 % veekindlad on vaid kummikud (!). Loe membraanist lähemalt siit: Membraaniga jalatsite eelised ja milliste puudustega tuleks arvestada?

  • KASUTUSMUGAVUS

Reguleeritavate krõpskinnitustega või venivate kummipaeltega talvesaapaid on lapsel mugavam ise jalga panna ja samuti saab kinnitusi  jala järgi sobivaks sättida.

  • ÕIGE SUURUS

Talvesaabaste suuruse valimisel tuleks arvestada ruumi ka soojema soki jaoks, seetõttu võiks arvestada pikkusesse varu 1,2 – 1,5 cm ja laiusesse 4-5 mm. Juhendi, kuidas jalgu mõõta ja kas lapse jalg on kitsas, lai või keskmise laiusega, leiad siit: Kuidas valida sobivat paljajalujalatsite suurust?

Järgnevalt toome välja talvesaapa valiku vastavalt jala laiusele. Kirjelduste alt leiad ka, millisele kõrgusele iga mudel sobib.


KITSALE JALALE

Sooja ja koheva 100% lambavillast voodriga talvesaapad kõige pisematele. Pehme ja painduv tald, mis ulatub ka jalatsi ninaosale, mis kaitseb jalatseid kulumise eest. Sees on eemaldatav vildiga kaetud termotald. Saabaste sääreosa on kõrgem kui Petit Velcro k/s mudelil. Välistallal on hea haarduvus ka külma ja libeda ilmaga. Sobivad keskmisele ja kitsale, madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Saadaval suurustes 21-25 toonis Cognac.

Kõrge säärega, 100% lambavillast voodriga ja TEX membraaniga talvesaapad. Sees on eemaldatav vildiga kaetud termotald. Seemisnahast sääreosa on ülevalt kummipaela ja stopperiga reguleeritav, et külm õhk ja lumi ei pääseks saapa sisse. Sobivad kitsale ja keskmise laiusega, madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Suurustele 25- 30 toonis Black.


KESKMISE LAIUSEGA JALALE

Kõrge sääreosaga veluurnahast, vetthülgavast tekstiilist ja membraaniga talvesaapad.  Vooder on naturaalsest lambavillast. Froddo Barefoot Tex Track Wool saapad on mugavalt jalga tõmmatavad ja hõlpsasti jala järgi reguleeritavad tänu kummipaeltele ja stopperile. Neil on uus sügavama mustriga kummist välistald, mis annab parema haarduvuse talvistes oludes. Sisetald ei ole eemaldatav. Sisetalla all on täiendav termoisolatsiooni kiht, mis hoiab jalad soojas. Sobivad kitsale ja keskmise laiusega, madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Suurustele 25-35 toonis Blue Electric ja Pink Shine. Suurustele 38-42 ka musta värvi.

Froddo Barefoot Tex Track Wool – Black

Siledast nahast ja naturaalse lambavilla voodriga talvesaapad. Veidi madalam mudel kui Tex Track Wool. Neil on uus sügavama mustriga kummist välistald, mis annab parema haarduvuse talvistes oludes. Froddo talvesaabastel ei ole eemaldatavat sisetalda. Sisetalla alla on lisatud täiendav termoisolatsiooni kiht, mis hoiab jalad soojas. Siseküljel on lukk, mugavaks jalgapanekuks. Sobivad kitsale ja keskmise laiusega, madalale kuni keskmise kõrgusega jalale. Sobivad pigem kitsale pahkluule. Toonis Blue ja Pink suurustele 25-32.

Froddo Barefoot Tex Track Wool – Black

Saabaste pealispind on valmistatud hoolikalt valitud  kvaliteetsest nahast, vooder pehmest ja kohevast villasegust (helehalli värvi). D.D.Step talvesaabastel on ülipainduv kummist tald, mistõttu sobivad hästi ka algajale kõndijale. Jalatsite esiosa eriline disain kaitseb kulumise eest. Eemaldatav sisetald on sünteetilise karvaga,  soovitame need asendada villaste või lambanahast sisetaldade vastu. Sobivad keskmise laiusega või  laiemale ja  keskmise kõrgusega kuni  kõrgemale jalale. Ei sobi kitsale pahkluule. Saadaval suurustes 21-36, vaata valikut SIIT.

Froddo Barefoot Tex Track Wool – Black

Pealispind on valmistatud kvaliteetsest siledast nahast, kriimustuskaitse ninaosal,  lisaks  TEX membraan.  Saapa keel on valmistatud vetthülgavast materjalist, mis tänu PU kihile takistab niiskuse pääsemist jalatsisse. Soe puuvillafliisist vooder hoiab jalad soojas ka madalatel temperatuuridel. Eemaldatav sisetald on kaetud puuvillafliisiga. Sobivad pigem ülemineku saabasteks või soojal talvel. Sobivad keskmise laiusega ja  madalale jalale. Suurustes 24 – 30 toonis Khaki ja Sparkle Black.

Baby Bare Shoes Febo Winter talvesaapad – Khaki

LAIALE JALALE

Kliendid soovitavad! Kõrge sääreosaga, meriinovilla ja villavoodriga ning membraaniga. Nubuknahast kriimustuskaitse hoiab igapäevase kulumise eest. Tänu paeltele ja stopperile saab reguleerida jala järgi ning lumi ei satu saapasse sisse. Eemaldatav sisetald on kaetud koheva meriinovillaga ja all on fooliumikiht, mis kaitseb külma eest. Sobivad keskmise laiusega kuni  laiemale ja madalale kuni kõrgemale jalale. Suurustele 25 -35 toonis Black ja Rose Pink (pildil).

Be Lenka Snowfox Kids 2.0 talvesaapad – Rose Pink

Beda talvesaapad on väga kerged, pehmed ja mugavad.  Pealt veluurnahast ja vooder on  puuvillafliisist, lisaks TE-POR membraan.  Saapaid saab jala järgi reguleerida 3 krõpsuga, millest ülemine krõps on osaliselt kaetud helkurkangaga. Kaasas on 2 paari sisetaldu: õhukesed ja paksemad (villaseguse karvaga). Sobivad  laiale,  keskmise kõrgusega kuni kõrgele jalale. Suurused 25-30 toonis Daniel.


ESIMESTEKS SAMMUDEKS

Pealt naturaalsest nahast ja seest villase voodriga papud, millel on pehme tald. See on oluline selleks, et kõndima õppiv laps tunnetaks maapinda ja seeläbi areneks tema kordinatsioon ja tasakaal. Saabaste tald ei ole veekindel. Taldu tuleks töödelda vetthülgava spreiga või kasutada saabaste peal Playshoes katteid.

Playshoes S suurus  katted sobivad Liliputi saabastele kuni  L  suuruseni (k.a) ja Playshoes M suurus katted  Liliputi XL  saabastele. Võib kasutada ka teiste jalatsite, paksude sokkide või villasusside (nt Joha) peal, et muretult õues esimesi samme teha. Playshoes katted on valmistatud tuule -ja veekindlast materjalist. Katteid saab jala ümber  reguleerida kummiribaga, mis kinnitub trukkide abil. Mugavalt masinpestavad. Vaata valikut SIIN.

Playshoes katted pehme samm

Pildi autor: @lapseheaks


SOOJA VOODRIGA KUMMIKUD

Kuna talvised ilmaolud võivad olla väga muutlikud, siis talvesaabastest üksi alati ei piisa. Bundgaardi jalasõbralikel kummikutel on ka sooja voodriga mudelid, mis on ideaalsed märja ja lörtsise ilmaga kandmiseks. Need on valmistatud 100% naturaalsest kummist ja on disainitud järgides loomulikku jalakuju. Vooder sisaldab 30% villa ja paremaks nähtavuseks pimedal ajal on lisatud kummiku taha ka helkurdetail.

Vaata kogu valikut SIIT.

Bundgaard Charly Warm Kummikud

Kui sul tekib küsimusi või vajad abi talvejalatsite valimisel, siis  võta meiega ühendust Facebooki messengeris (nupuke all vasakul),  instagramis @pehmesamm või saada küsimus e-mailile SIIT .

Samuti oled oodatud meie Pärnu poodi aadressil Suur-Jõe 48 (III korrus ruum 302). Lahtiolekuajad leiad kodulehel kõige alla kerides.

Kui poodi kohapeale proovima tulla ei ole võimalik, saad soovi korral tasuta tellimusele järgi tulla ka meie Picapac (endine ParcelSea) pakiautomaati. Lisainfo leiad SIIT.